75 Mall Live Search
10:01 / E Premte, 21 Qershor 2024 / k.v

Arrestohen dy persona në Prishtinë, kapen me drogë

Janë arrestuar dy të dyshuar në Prishtinë pasi që gjatë kontrollit te i dyshuari i parë është gjetur dhe konfiskuar një sasi substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë në peshë 37.1 gram, ndërsa gjatë kontrollit në banesën e të dyshuarit tjetër, si prova materiale janë gjetur dhe konfiskuar 419.1 gram substancë e dyshuar narkotike e llojit  marihuanë.

Sipas policisë, rasti ka ndodhur të enjten rreth orës 21 e 40 minuta, transmeton IndeksOnline.

Me vendim të prokurorit të rastit, dy të dyshuarit janë dërguar në qendrën e mbajtjes./IndeksOnline/