08:22 / E Mërkurë, 25 Prill 2018 / indeksADMonline

Arrestohen pesA� persona nA� FushA� KosovA�

Policia e KosovA�s ka njoftuar se mA�ngjesin e djeshA�m nA� FushA� KosovA� janA� arrestuar pesA� persona nA�n dyshimin se tA� njA�jtit kanA� tentuar ta thyejnA� derA�n e njA� marketi.

NA� vendin e ngjarjes A�shtA� gjetur dhe sekuestruar njA� gA�zhojA�, ku dyshohet se gjatA� ikjes kanA� shtA�nA� me armA� zjarri nA� ajA�r.

GjatA� kontrollit nA� njA�rA�n nga shtA�pitA� e tA� dyshuarve A�shtA� gjetur dhe sekuestruar njA� pistoletA� me njA� fishekA�. Me vendim tA� prokurorit tA� dyshuarit janA� dA�rguar nA� mbajtje. Rasti A�shtA� duke u hetuar.