09:53 / E Premte, 30 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Arrestohen tre shtetas të Maqedonisë, zihen me tetë qese me narkotikë

Në pikën kufitare, Vermicë, janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj shtetas të Maqedonisë.

Kjo pasi gjatë kontrollit të tyre i janë gjetur dhe konfiskuar tetë qese të vogla substancë e dyshuar narkotike me peshë 20.39 gram të llojit marihuanë, transmeton Indeksonline.

Të dyshuarit i janë dorëzuar Njësisë së Anti-Drogës në Prizren.

Ndërsa, me vendim të prokurorit pas intervistimit, të dyshuarit janë liruar dhe rasti është në procedurë të rregullt./Indeksonline/