22:41 / E Diele, 03 Mars 2024 / AR

Arrestohet 30-vjeçarja e kërkuar për vrasje dhe therje me thikë në Londër

Një grua 30-vjeçare është arrestuar me dyshimin për vrasje pas një therje me thikë në Enfield, në veri të Londrës.

Kjo vjen pasi një 66-vjeçar u gjet i plagosur rëndë në zonën e përbashkët të një blloku banesash në Lockhart Close.

Policia u thirr në vendngjarje pak pas orës 19:20 të së premtes. Me gjithë përpjekjet e shërbimeve të urgjencës, ai u konstatua i vdekur në vendngjarje.

Burri nuk është identifikuar zyrtarisht, por oficerët besojnë se e dinë se kush është dhe të afërmit e tij janë informuar.

Një zëdhënës i Policisë Metropolitane tha se burri vdiq pasi e kishte një therje me thikë.

Ata shtuan: “Një numër i konsiderueshëm hetimesh janë kryer gjatë fundjavës, duke përfshirë kontrolle shtëpi më shtëpi dhe një ekzaminim mjeko-ligjor të vendit të ngjarjes”, shkruan SkyNews.