09:56 / E Mërkurë, 12 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Arrestohet në kufi një person, kontrabandonte 720 copa municion ilegalisht për në Kosovë

Në Pikën Kufitare ‘Vërmicë’ është arrestuar një person nga policia kufitare.

I dyshuari është arrestuar pasi i njëjti ishte duke kontrabanduar në mënyrë ilegale nga Shqipëria në Kosovë 720 copa municion të kalibrit 7.62 mm, transmeton Indeksonline.

Po ashtu, është bërë kontrollimi i shtëpisë ku është gjetur dhe konfiskuar një armë zjarri AK-47 e prishur.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt./Indeksonline/