23:23 / E Enjte, 19 Shtator 2019 / indeksADMonline

Arrestohet një person, kreu marrëdhënie seksuale me një 13 – vjeçare

18- vjeçari, Javionne Thomas nga Luiziana është rrahur  pasi që është kapur duke kryer marrëdhënie seksuale me një 13- vjeçare.

Ai u sulmua nga familja e vajzës, ndërsa ka mohuar të ngre aktakuza për sulm kundër familjes dhe ka thënë se nuk ka qenë në njohuri se vajza ishte 13-vjeçare.

Gjykata e akuzon Thomasin për shfrytëzim seksual të së miturës, ndërsa mësohet se ai ka qenë në spital pas dëmtimeve që ka marrë si pasojë e rrahjes nga familja e vajzës 13- vjeçare.

Pas lirimit nga spitali Thomasi është ndaluar në burg deri në një vendim tjetër të gjykatës./Indeksonline/