21:16 / E Martë, 28 Mars 2023 / Bejta

Arrestohet një person në Jarinje, dyshohet për krim të organizuar

Sot, në orët e mbrëmjes në pikë kalimin kufitar Jarinje është ndaluar një mashkull kosovar (M.J.), mbi bazën e urdhërarrestit aktiv të lëshuar nga Gjykata Themelore.


I dyshuari kërkohej mbi dyshimet e bazuara për përfshirje në veprat penale si; krim i organizuar, marrje e mitos dhe keqpërdorim i autorizimit.


Të gjitha veprimet dhe procedurat e mëtejme, do të ndërmerren në bashkëpunim dhe koordinim me organet e drejtësisë.