10:27 / E Martë, 16 Prill 2019

Arrestohet një shtetase shqiptare, e kishte të ndaluar qëndrimin në Kosovë

Mbrëmë rreth orës 22:30 në rrugën Pejë-Deçan njësitë policore kanë ndaluar të dyshuarën femër shtetase e Shqipërisë.

Sipas tyre, ajo nuk posedonte asnjë dokument të identifikimit dhe pas verifikimit ka rezultuar se e njëjta e ka pasur të ndaluar qëndrimin në Kosovë në periudhë prej 6 muajsh.

Lidhur me rastin policia ka njoftuar prokurorin e shtetit dhe me urdhër të prokurorit e njëjta është dërguar në mbajtje. /Indeksonline/