18:57 / E Premte, 26 Tetor 2018 / indeksADMonline

Arrestohet personi i dyshuar për vendosjen e bombave tek disa fytyra publike në SHBA

Është arrestuar një person i dyshuar për dërgimin e bombave tek kundërshtarët e Donald Trump.

Arrestimi ka ndodhur në Florida. Personi i dyshuar është indetifikuar Cesar Sayoc dhe është në moshën 56 vjeçare, transmeton Indeksonline.

Cesar dyshohet se ka dërguar 10 bomba tek disa fytyra publike në Amerikë si Obama, Biden e De Niro etj.

Në dosjen e tij në gjykatë, Sayoc ka një të kaluar kriminale .

Presidenti Trump ka përgëzuar punën e forcave të rendit dhe ka thënë se veprimet të këtilla kriminale nuk kanë vend në vendin tonë./Indeksonline/