15:30 / E Shtunë, 14 Prill 2018

Arrestohet sA�rish Stresi, pranon qA� A�shtA� pA�rdorues droge

NjA� ditA� pas u arrestua se u kap duke pire kokainA� nA� njA� lokal nA� kryqytet, zbardhet dA�shmia e reperit shqiptar Stresi.

a�?Jam pA�rdorues droge, por nuk merrem me shitjen e saj. Me miqtA� e mi konsumoj drogA� kur gjeja�?- ka thA�nA� Stresi nA� polici, raporton a�?News 24a�?.

Sipas tij, kokainA�n e kishin sjellA� disa djem pA�r ta konsumuar. a�?Dua tA� lirohem se nuk kam bA�rA� asnjA� shkeljea�?- ka thA�nA� mA� tej Stresi.

Image result for stresi

ArrestimiA�
Reperi i njohur Arkimed Lushaj, i njohur me emrin e artit Stresi, A�shtA� arrestuar dje bashkA� me shokun e tij, pasi sipas PolicisA� sA� TiranA�s u gjet duke konsumuar kokainA�.
Stresi u shoqA�rua bashkA� me 4 persona tA� tjerA� nA� orA�t e vona tA� mbrA�mjes sA� tA� enjtes nga shA�rbimet e ForcA�s sA� PosaA�me a�?Shqiponjaa�?. Burime zyrtare tA� PolicisA� thanA� dje se gjatA� kontrollit tA� kryer nA� njA� lokal bastesh sportive, nA� rrugA�n a�?Ali PashA� Guciaa�?, 5 tA� rinjtA� u kapA�n duke konsumuar lA�ndA� narkotike, tA� llojit kokainA�.

Pas pA�rfundimit tA� veprimeve procedurale, oficerA�t e AntidrogA�s kryen arrestimin e Arkimed Lushajt, 30 vjeA�, dhe shokut tA� tij Kujtim PA�rshpalaj, 34 vjeA�. NdA�rsa u proceduan nA� gjendje tA� lirA� tre shtetasit e tjerA� me inicialet A.V., 30 vjeA�, J.B., 28 vjeA� dhe L.P., 31 vjeA�.

a�?Procedimi ndaj shtetasve tA� lartpA�rmendur A�shtA� kryer pasi gjatA� kontrollit tA� ushtruar nga ana e shA�rbimeve tA� ForcA�s sA� PosaA�me a�?Shqiponjaa��, nA� njA� lokal bastesh sportive nA� rrugA�n a�?Ali PashA� Guciaa��, janA� kapur nA� kushtet e flagrancA�s duke konsumuar lA�ndA� narkotike brenda nA� lokala�?, tha zyrtarisht Policia.

MA�sohet se nA� cilA�sinA� e provA�s materiale janA� sekuestruar njA� qese ambalazhi, brenda tA� cilA�s kishte njA� sasi pluhuri me ngjyrA� tA� bardhA� e dyshuar e llojit kokainA�, njA� pjatA� porcelani, ku sipA�r saj kishte njA� sasi pluhuri me ngjyrA� bardhA� dhe dy karta karburanti. Policia tha se 5 tA� rinjtA� akuzohen pA�r a�?Prodhim dhe shitje tA� lA�ndA�ve narkotike nA� formA�n e mbajtjesa�?, a�?PA�rshtatje e lokalit pA�r pA�rdorim drogea�? dhe a�?MoskallA�zim krimia�?.

 

Temat: