22:59 / E Enjte, 01 Tetor 2020

Arsenali me penallti e eliminon Liverpoolin nga EFL Cup

Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Liverpoolit dhe Arsenalit, duel ky në kuadër të 1/8 së finales në Evropa Ligë.


Skuadra e Klopp u eliminua nga Arsenali vetëm pas ekzekutimit të penalltive, pasi minutat e rregullta kaluan pa gola në 0:0, shkruan IndeksOnline

Kështu, ‘The Reds” këtu e përfundojnë dhe aventurën e tyre në EFL Cup.