09:15 / E Diele, 07 Tetor 2018 / indeksADMonline

Arsyet pse duhet të bëni seks në mëngjes

Zakonisht pas një dite të lodhshme në punë, të gjithë kur vijnë në shtëpi duan të shtrihen në krevat dhe të flenë. Por kur të dalin në mëngjes rrezet e diellit, është mirë të bëni seks.

Indeksonline ju sjellë disa arsye se pse duhet ta bëni këtë.

Seksi në mëngjes ju bën më produktiv

Në një studim të bërë nga “Mattress Advisor” me rreth një mijë çifte rezultoi se 53% e meshkujve pasi kishin bërë marrëdhënie në mëngjes kishin qenë më produktiv gjatë ditës.

Të hjek stresin

Një marrëdhënie në mëngjes liron hormonet tuaja nga stresi dhe ju bën të jeni më të relaksuar dhe më të lumtur.

Në mëngjes niveli i testeroneve është më i lartë

Në mëngjes niveli i testeroneve është më i lartë prandaj kjo do ju bënte më të mirë në shtrat./Indeksonline/