21:50 / E Shtunë, 15 Gusht 2020

Askush se kishte menduar, Lyon e mbyll pjesën e parë me epërsi kundër Manchester Cityt

Lyon ka arritur që 45 minutat e parë kundër Manchester Cityt t’i mbyll pjesën e parë me epërsi minimale 0:1.

Maxwel Cornet në minutën e 24-të arriti që ta shfrytëzoj një gabim në mbrojtjen e Manchester Cityt dhe ta tund rrjetën e anglezëve, transmeton Indeksonline.

Manchester City dominoj ndeshjen dhe pati raste të shumta por nuk arriti që të shënoj gol.

Skuadra franceze është 45 minuta larg gjysmë-finales./Indeksonline/