14:21 / E Hënë, 16 Prill 2018 / indeksADMonline

AsnjA�herA� mos i bA�ni kA�to gjA�ra pA�r tA� dashurin edhe nA�se e doni shumA�

Pa marrA� parasysh se sa pA�rpiqeni tA� bA�ni ndryshime pA�r shkak tA� partnerA�ve dhe tA� heqni dorA� nga ajo qA� A�shtA� e rA�ndA�sishme pA�r ju, nA�se lidhja juaj nuk A�shtA� e sinqertA�.

TA� humbni peshA�

NA�se keni vendosur tA� hani shA�ndetshA�m dhe tA� ushtroni mA� shumA�, thjesht bA�jeni atA�, por mos e bA�ni atA� qA� tA� dukeni mA� tA�rheqA�s pA�r partnerin tuaj. BA�ni atA� pA�r veten tuaj.

TA� braktisni miqtA�

NA�se nuk dA�shiron qA� ju tA� komunikoni me ish tA� dashurin, kjo A�shtA� e kuptueshme. Por nA�se dA�shiron tA� fshini numrin e njA� miku nga kopshti, atA�herA� e ka tepruar.

TA� ulni standardet dhe tA� braktisni A�ndrrat tuaja

Ju nuk duhet tA� zgjidhni midis karrierA�s dhe jetA�s sA� dashurisA�. Seriozisht, nuk duhet. NA�se ju pengon tA� arrini qA�llimet tuaja, lini atA� dhe gjeni dikA� qA� do t’ju mbA�shtesA�.

TA� bA�ni nA� seks gjA�ra qA� nuk ju pA�lqejnA�

Mos lejoni qA� ta��ju detyroj pA�r seks anal, nA�se nuk e doni atA�. NA�se ai me tA� vA�rtetA� ju do, ai nuk do t’ju detyrojA�. Ai do tA� jetA� i lumtur me atA� qA� ia ofron.

TA� vishesh ndryshe NA�se ai pA�lqen njA� grua tA� veshur me njA� fustan, mund tA� blesh njA� ose dy. Por mos e mbushni dollapin tuaj me rroba tA� reja pA�r tA� bA�rA� pA�rshtypje. Ai duhet tA� tA� dojA� siA� jeni.

Ta��i jepni paratA� qA� fitoni

NA�se dA�shiron tA� jetA� nA� shtA�pi dhe tA� kujdeset pA�r punA�t e shtA�pisA� derisa ju i kryeni faturat, kjo A�shtA� nA� rregull. Por mos lejoni qA� tA� shpenzojA� tA� gjitha paratA� tuaja nA� gjA�ra tA� pakuptimta derisa ende nuk e keni paguar qiranA�.

TA� ndryshoni stilin e flokA�ve tuaj

NA�se ai pA�lqen flokA�t bionde dhe ju jeni njA� zeshkane, mos i ndryshoni ato kurrsesi. Mos i lA�shoni flokA�t ose tA� mos i preni vetA�m pA�r ta kA�naqur atA�. Ky A�shtA� trupi yt. Ti je kryesorja.

TA� pretendoni se jeni dikush qA� nuk jeni

NA�se nuk mund tA� shikosh shoun e realitetit qA� ai pA�lqen, kjo A�shtA� nA� rregull. Ju nuk duhet tA� keni gjithA�ka tA� pA�rbashkA�t qA� tA� jeni sA� bashku.

Ta lini tA� marrA� tA� gjitha vendimet

Vendimi se ku do tA� hani ose A�farA� shtrati tA� blini pA�r njA� apartament tA� ri. Ju keni njA� zA�. PA�rdoreni atA�.

TA� depiloni secilA�n pjesA� tA� trupit tuaj

Ju nuk keni nevojA� tA� depiloni tA� gjitha pjesA�t e trupit nA�se nuk dA�shironi. E jotja A�shtA� e fundit, jo e tij.

TA� martohet ose tA� keni fA�mijA�

VetA�m nA�se dA�shironi me tA� vA�rtetA�. NA�se lindni vetA�m pA�r shkak se partneri juaj dA�shiron, marrA�dhA�nia juaj do tA� vuajA�. Ju do tA� pA�rfundoni duke u mbytur nA� pA�rbuzje dhe polemika.