14:02 / E Mërkurë, 11 Korrik 2018

Aston Martin DBS Superleggera, çfarë veture loqk (Foto/Video)

“Aston Martin DBS Superleggera” po llogaritet si rivali më i madh i “Ferrari 812 superfast”. Motori i kësaj veture është i pajisur me një V12 me 5.2 litër turbo.

Në zemër të Aston Martin DBS Superleggera është platforma e aluminit, dhe disa nga elementet e trupit janë karbon.

Pesha e automjetit është 1,700 kg, e cila është 72 kg më pak se “DB11”.

Përshpejtimi nga 0 deri në 60 kilometra (96 km / h) zgjat 3.4 sekonda dhe deri në 100 kilometra (161 km / h) – 6.4 sekonda.

Sipas të dhënave paraprake, çmimi i “Aston Martin DBS Superleggera” do të jetë rreth 300,000 dollarë dhe shitjet do të fillojnë deri në fund të vitit./Indeksonline/

 

Temat: