15:13 / E Hënë, 13 Korrik 2020 / Ensar Ramadani

Aston Villa ka fituar çdo ditë të javës, por ka vetëm tetë fitore

Aston Villa është shumë afër që të bie nga Premierliga dhe garat t’i zhvilloj në Championship sezonin e ardhshëm.

Ata janë të parafundit në tabelë dhe matematikisht e kanë të mundur mbijetesën por do ta kenë shumë të vështirë, shkruan Indeksonline.

Deri më tani, Aston Villa ka arritur tetë fitore në Premierligë.

Interesante është fakti se ata kanë arritur vetëm tetë fitore këtë sezon dhe kanë fituar çdo ditë të javës. /IndeksOnline/