23:07 / E Shtunë, 25 Janar 2020 / indeksADMonline

Atalanta e pamëshirshme, mposht Torinon me rezultatin më bindës këtë sezon

Atalanta është treguar sonte e pa mëshirshme ndaj Torinos, duke e mposhtur me rezultat 0-7.

Ndeshja e zhvilluar në Serie A do të mbahet gjatë në mend në klubin e Torinos, pasi në fushën e vet u mposht trupërisht.

Atalanta e ka arsyetuar mese miri sonte, se pse qëndron në mesin e katër klubeve më të mira italianë në këtë sezon, duke e lënë mbrapa Romën dhe Milanin.

Pas kësaj fitoreje Atalanta mban pozitën e katër me 38 pikë, kurse Torino është 8-ta me 27 pikë.

Të fundit