15:25 / E Diele, 12 Korrik 2020

Atalanta ia bën bajat Juventusit, nuk e lë të prek topin për 8 minuta

Juventus dhe Atalanta dje luajtën baras në ndeshjen në kuadër të Serie A-së, me rezultat 2:2.

Atalante ishte dyherë në epërsi mirëpo djelmoshat e Sarrit arritën të dalin me një pikë nga kjo ndeshje falë dy penalltive të shënuar nga Cristiano Ronadol, transmeton IndeksOnline.

Mirëpo loja e mirë e Atalantës gjatë gjithë ndeshje nuk u vu në pikëpytje asnëjëherë.

Kjo vërëhet edhe gjatë një periudhe të lojës, ku skuadra mysafire nuk e lë të prek topin Juventusin për tetë minutë të ndeshjes.

Mos i humb