22:18 / E Enjte, 11 Janar 2018 / indeksADMonline

Atasheu kosovar takohet me Sekretarin e Mbrojtjes së SHBA-së (Foto)

Gjatë ditës së djeshme, Atasheu i Mbrojtjes së Kosovës në SHBA, koloneli- Ilir Qeriqi ka zhvilluar një takim me Sekretarin e Mbrojtjes së SHBA-së, James Mattis.

Në këtë takim është folur për marrëdhenjët që kanë të dyja vendet.

Qeriqi dhe Mattis kanë thënë se roli i SHBA-së në Kosovë dhe rajon mbetet i pazëvendësueshëm si garant i paqes dhe sigurisë./Indeksonline/