23:03 / E Mërkurë, 25 Nëntor 2020 / I.S

Atletico barazon me Lokomotivën, Bayerni bindshëm ndaj Salzburgut e Liverpooli e shiijon humbjen në shtëpi nga Atalanta

Tashmë kanë përfunduar ndeshjet e orës 21:00, të vlefshme për rundin e katër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Ateltico Madridi sonte nuk tregoi asgjë përballë, Lokomotivo Moscos, pasi barazuan pa gola në 0:0, edhe pse skuadra vendase kishte disa raste për shënim, shkruan IndeksOnline

Në takimin Bayern – Salzburg u shënuan plotë katër gola, ku golin e nderit nga radhët e mysafirëve  realizoi sulmuesi kosovar, Mergim Berisha.

Pra, ky takim u vendos në 3:1 në të mire të Bayernit.

E Liverpooli sot ishte me një mbrojtje të dobët, pasi i gjithë reparti ishte me futbollistë tër injë, duke përjashtuar Joel Matipin.


Pra, Atalanta shënuan dy herë, për Ilicic në minutën e 60’të të takimit dhe Gosens në atë të 64’të. Ky takim u mbyll në 0:2 në të mire të skuadrës italiane.