00:00 / E Diele, 28 Qershor 2020

Atletico Madrid i ikën Sevillës, e ‘blindon’ pozitën e tretë

Skuadra e Atletico Madrid ka shënuar fitoren e radhës kundër Alves.

Kryeqytetasit arritën fitore me rezultat 2:1, duke blinduar kështu pozitën e tretë, transmeton Indeksonline.

Me këtë fitore, Atletico ka 58 pikë. Pas një starti jo të mirë të sezonit, ekipi i Simeones arriti që ta gjej vetën.

Sevilla ka 54 pikë dhe do ta ketë të vështirë ta rikthej pozitën e tretë./Indeksonline/

Mos i humb