23:23 / E Shtunë, 10 Mars 2018 / indeksADMonline

Audi dhe Ford aksidentohen në rrethrrotullim, cila makinë hyri gabim? (Video)

Një shofer ka filmuar një aksident në West Midlands. Videoja, e filmuar nga një shofer Mercedes prapa, tregon Audi në korsinë e djathtë që tregon të kthehet majtas, shkruan Daily Mirror, transmeton Indeksonline.

Ndërkohë Fordi i kuq është në korsinë e majtë dhe ndërsa Audi kthehet, të dy automjetet u përplasën.

Forca e përplasjes dërgoi Audin duke u rikthyer nga Ford përpara se të hidhet në një automjet tjetër.

Pra, kush ishte në gabim? Ekspertët që kanë parë videon duket qartë se ishte shofer i Audis./Indeksonline/