19:19 / E Martë, 21 Maj 2019

Audi Q5 i ri vjen në version hibrid

Audi vazhdon t’i sjell modelet e veta në versione të reja elektrike dhe hibride.

Tani, njoftohet se modeli Q5 TFSI E Quattro është në dispozicion në version plug-in hibrid, i cili ka një motor benzinë 2.0-litër me kapacitet prej 252 kuajfuqi dhe një motor elektrik me 143 kuajfuqi.

Gjithasht, Audi njofton se ky Q5 hibrid në total është me kapacitet prej 367 kuajfuqi, gjë që është e mjaftueshme që shpejtësinë nga 0 deri në 100 kilometra në orë ta arrijë për 5.3 sekonda dhe atë maksimale deri në 240 km/h.

Sa i përket çmimit, Audi Q5 55 TFSI E Quattro në Gjermani kushton 60.450 euro, ndërsa në sallonet e shitjes do të arrijë në çerekun e tretë të këtij viti.