16:31 / E Hënë, 20 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Auto Salloni “Alberti” sjellë veturën fantastike, i pari në Ballkan (Foto)

Auto Salloni i njohur në Kosovë “Alberti” ka sjell këto ditë një veturë fantastike. Bëhet fjalë për Audi “A8” të vitit 2017, shkruan IndeksOnline.

Audi A8 i ri vjen me teknologjitë më të fundit, të tilla si vozitja e automatizuar në komunikacion të ngarkuar – gjatë vozitjes nën opsionin “Happy”, hiqen duart nga timoni dhe vetura vazhdon të vetë-vozitet, si me magji.

Po ashtu, A8 i ri merr përsipër vetë-vozitjen edhe kur aktivizohet sistemi ndihmës Audi AI për vozitje në kolona.

Këtë super veturë mund ta shikoni edhe nga afër, vetëm tek salloni i njohur kosovar “Alberti”./IndeksOnline/