13:50 / E Shtunë, 26 Tetor 2019 / indeksADMonline

Babë e bir pranojnë më shumë se shtatë gola në një ndeshje të ligës angleze

Agnus Gunn dhe babi i tij Bryan kanë hyrë në histori sepse janë të vetmit Babai dhe djali të cilët kanë pësuar më shumë se shtatë gola në një ndeshje të ligës angleze.

Agnus kishte marrë nëntë gola nga Leicester City kurse babi i tij Bryan kishte pësuar 7 gola nga Blackburni në vitin 1992.

Dje Leicesteri i ka shënuar 9 gola Southamptonit ku edhe kanë hyrë në histori ndërsa Vardy dhe Perez kanë shënuar të dy het-trik./Indeksonline/.