10:22 / E Diele, 07 Korrik 2019 / indeksADMonline

Banorët e lagjes ‘Mati 1’ protestë kundër komunës së Prishtinës

Banorët e lagjes ‘Mati 1’ të Prishtinës duke filluar nga ora 18:00 do të dalin në protestë.

Protesta do të mbahet tek hyrja në rrugën “Muharrem Fejza”, transmeton Indeksonline.

“Ne banorët e lagjes “Mati 1”, në Prishtinë, ditën e hënë, datë 08/07/2019, nga ora 18:00 deri 18:30, do të mbajmë një PROTESTË!”

“Ne si banorë, shprehim indinjatën e thellë ndaj organeve komunale, ndaj injorimit dhe neglizhencës në raport me lagjen tonë.”

“#Protesta organizohet nga banorët e lagjes dhe ajo nuk ka asnjë ngjyrim partiak!”, thuhej në njoftimin e banorëve. /Indeksonline/