17:04 / E Diele, 01 Tetor 2017 / indeksADMonline

Barcelona dhe Messi s’kanë të ndalur

Barcelona ka shënuar fitore të merituar prej 3:0 ndaj Las Palmas në kuadër të La Ligas.

Skuadra e Barcelonës ka shënuar fitoren e shtatë me radhë në shtatë ndeshjet ep ara të këtij sezoni në La Liga, duke mposhtur Las Palmas 3:0.

Golat për Barcelonën në këtë ndeshje i shënuan Sergio Busquets deh Leo Messi dy, duke arritur në kuotën e 11 golave në shtatë javët e para.

Pas kësaj fitoreje Barcelona vazhdon të mbaj pozitën e partë me 21 pikë, 10 më shumë se sa Real Madrid, që ka një ndeshje më pak të zhvilluar. /Express