23:32 / E Enjte, 01 Tetor 2020

Barcelona edhe me karton të kuq e mposhtë Celta Vigon

Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Celta Vigos dhe Barcelonës, duel ky në kuadër të xhiros së katër në La Liga

Llogarinë e këtij takimi e hapi, Ansu fati në minutën e 11’të të duelit, duke vazhduar me autogolin e Olaza në minutën e 51’të, e takimin në 0:3 e vulosi Roberton në fund, shkruan IndeksOnline

Skuadra e Barcelonës ishe që nga minuta e 42’të pa futbollistin e tyre Lenglet, pasi gjyqtari e ndëshkoi atë me karton të kuq.


Por, pavarësisht kësaj Barcelona ia doli përsëri ta mposhtë Celtan.