15:58 / E Premte, 16 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Barcelona nis bisedimet me Alban për kontratën e re

Barcelona njoftohet se ka hapur bisedime për rinovimin e kontratës me përfaqësuesit e mbrojtësit të majtë Jordi Alba, ku kontrata aktuale e tij skadon në qershor 2020.

E përditshmja katalanase ‘Sport’ raportoi se klubi ka vonuar diskutimet mbi një marrëveshje të re për “arsye ekonomike” dhe Alba, 29 vjeç, thuhet se kërkon të përmirësojë kushtet në Camp Nou.

Kontrata aktuale e Alba ka një klauzolë lirimi prej 150 milionë eurosh dhe nuk është e qartë nëse kjo shifër do të rritet me një marrëveshje të re. /IndeksOnline/

Temat: