10:48 / E Premte, 27 Maj 2022 / B O

Barcelona prezanton dy transferet e para brenda pak ditësh

Barcelona tashmë ka arritur marrëveshje me Frank Kessie dhe Andreas Christiensen që këta dy të fundit të transferohen gjatë këtij afati kalimtar.

Siç raportojnë mediet spanjolle, ndonëse marrëveshja është arritur, zyrtarizimi nga ana e klubit mund të vonojë edhe për pak kohë.

Ështe Ferran Correas, gazetar i afërt me klubin, ai që thotë se zyrtarizimi i dyshes mund të vonojë disa javë.

Kessie para pak ditësh e konfirmoi largimin nga klubi i Milanit, ndërsa për danezin Christiensen gjërat rrodhën shumë më shpejt.