16:38 / E Shtunë, 14 Tetor 2017 / indeksADMonline

Bayern 5-0 Freiburg, notat e lojtarëve (Foto)

Bayern Munich ka fituar me rezultat të thellë 5-0 ndaj Freiburgut në ndeshjen e vlefshme për gjiron e tetë në kampionatin gjerman, Bundesliga.

Skuadra bavareze i është kthyer fitoreve në kampionat pas dy barazimeve rresht dhe kjo fitore vjen si e para në krye me trajnerin e ri Jupp Heynckes.

Golat në këtë takim për skuadrën e Heynckesit u shënuan nga autogoli i Julian Schuster (8’), Kingsley Coman (42’), Thiago Alcantara (63’), Robert Lewandowski (75’) dhe Joshua Kimmich (90+).

Lojtari më i vlerësuar në këtë takim ishte Alcantara, i cili u vlerësua me notë 9.3, ndërsa nota më e ulët shkoi edhe Caglas Soyuncu që u notua me 5.1.

Paraqitje të mirë të Bayerni patën edhe Coman, Kimmich dhe Lewandowski. /Telegrafi/

Bayern: 

Freiburg: