23:26 / E Mërkurë, 07 Qershor 2023 / Gj. Sh

Bayern Munchen arrin marrëveshje me yllin e Dortmundit

Raphaël Guerrero pritet të jetë transferimi i parë i Bayern Munchenit gjatë afatit kalimtar veror.

Sipas eksperti të merkatos, Fabrizio Romano raporton se klubi bavarez ka arritur marrëveshje verbale me mesfushorin portugez për transferimin e tij, shkruan IndeksOnline.

Guerrero do ti bashkohet Bayernit si transferim i lirë, dhe do të nënshkruaj kontratë tre vjeçare, e cila do ta mbante në “Alianz Stadium” deri në qershor të vitit 2026.

Palët kanë arritur marrëveshje për kushtet personale ndërsa testet mjekësore do të bëhen javën e ardhshme./IndeksOnline/