21:52 / E Mërkurë, 25 Nëntor 2020 / Blerim

Bayerni në pjesën e parë mirë ndaj Salzburgut, Reali po e mposht Interin e në “Anfield” nuk ka gola

Tashmë kanë përfunduar pjesët e para të takimeve që filluan nga ora 21:00, në kuadër të fazes së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Në kryendeshjen që po zhvillohet ndërmjet Interit dhe Realit, “mbretërit” janë në epërsi në pjesën e parë falë golit të realizuar nga Eden Hazard nga penalltia, shkruan IndeksOnline

Gjithashtu, Reali pjesën e dytë mund ta ketë më të lehtë, pasi Vidal i Interit u ndëshkua me karton të kuq.

Në “Anfield” në ndeshjen ndërmjet Liverpoolit dhe Atalantës, pjesa e parë u mbyll pa gola, por me disa raste për shënim nga vendasit.

E Bayerni tregoi forcën në 45’minutat e para, pasi përmes Lewandowski e mbajnë epërsi ndaj Salzburgut.