19:13 / E Enjte, 11 Janar 2018

BBC, shfaq pamje pa koment nga liqeni i Thjerrëzes, në Shqipëri (Video)

Kryeministrja britanike Theresa Maj të enjten njoftoi për nisjen e një lufte mbi mbeturinat plastike. Gjatë kronikes që shfaqej në BBC, si shembull i ndotjes ata kishin marrë pamje nga Liqeni i Thjerrzës në Shqipëri i cili siç shihet edhe në video i gjithi është i mbuluar nga shishet e plastikës dhe mbetje të tjera nga kjo lëndë. /Indeksonline/