15:36 / E Shtunë, 18 Gusht 2018 / indeksADMonline

Bekim Jashari jep lajmin e mrekullueshëm për KF Drenicën (Foto)

Klubi i Drenicës ka marrë një lajm të jashtëzakonshëm nga FIFA dhe UEFA.

Kështu të paktën ka bërë me dije kryetari i Skënderajit, Bekim Jashari, i cili ka konfirmuar se do të fillojë ndërtimi i fushës ndihmëse për Drenicën.

Jashari ka treguar se ky projekt është i financuar nga dy shtëpitë më të mëdha të futbollit botëror, FIFA dhe UEFA si dhe nga Federata e Futbollit të Kosovës.

Edhe Komuna e Skënderajit do të participojë në këtë projekt, për futbollin e Drenicës dhe tifozët e saj.

Gjatë ditës së sotme, Jashari me kryetarin e FFK-së, Agim Ademin kanë vizituar vendin ku do të fillojë ky projekt./IndeksOnline/

Të fundit