00:03 / E Enjte, 21 Tetor 2021 / OSH

Bekim Jashari: Po bëhen lojëra të ndyta, drejtësia të zbardhë çdo parregullësi të 17 tetorit

Ish- kryetari i komunës së Skënderajt, Bekim Jashari ka reaguar përsëri rreth zgjedhjeve të 17 tetorit.

“Deklaratat e z. Mehani që Skenderaj duhet të shkojë në ri-votim është edhe një deklaratë tjetër e porositur për të na identifikuar si të afërt me VV-në, siç ishte dhe vendimi për mos kandidim të tyre për kryetar të Skenderajt, pasivizimi i tyre në fushatë dhe heshtja e tyre para keqpërdorimeve në ditën e votimit. “, ka shkruar mes tjerash ai në reagimmin e tij, transmeton IndeksOnline.

“Kështu me veprimet e tij të ulëta ai iu mundësoj kundërshtarëve tonë politik që gjatë tërë fushatës parazgjedhore të propagandojnë kinse Bekimi është me VV-në, pasi që VV-ja nuk i vuri kundërkandidat. “, shtoi tutje ai.

Reagimi i tij i plotë: