75 Mall Live Search
11:31 / E Hënë, 29 Maj 2023 / shkelqim osmanaj

Benzema në dyshime për të ardhmen e tij

Fituesi i  Topit të Artë, Karim Benzema është ende golashënuesi më i mirë i Real Madrid këtë sezon, dhe ka qenë një nga sulmuesit më të mirë në Evropë.

Benzema thuhet se ka rinovuar marrëveshjen e tij për një sezon të mëtejshëm sipas Relevo, por gjithsesi ata vërejnë një shkallë pasigurie për të ardhmen e tij.

Sulmuesi francez ka një ofertë të konsiderueshme nga Arabia Saudite, dhe pavarësisht këtij rinovimi, vazhdon të shtyjë për një marrëveshje. Supozimi është se ata mendojnë se ka një shans për sukses nëse vazhdojnë të flasin me Benzeman për këtë, shkruan IndeksOnline.

Ata thonë se Benzema është gjithashtu më introvert se zakonisht, dhe ekziston dyshimi se ai mund të vendosë të largohet këtë verë për në Arabinë Saudite në vend të kësaj, me një ofertë prej 200 milionë euro për një kontratë dyvjeçare në tavolinë.

Nëse do të ishte kështu, do të dinatikonte planet verore të Real Madridit, duke pasur nevojë të ndiqte një sulmues të klasit të lartë këtë dritare transferimi dhe jo në të ardhmen siç ishte planifikuar. /IndeksOnline/