22:22 / E Hënë, 22 Tetor 2018 / indeksADMonline

Berlusconi vendosë për trajnerin e Monzas, emëron ish-trajnerin e Milanit

Skuadra e Monzas e cila drejtohet nga ish-presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, ka lajmëruar zyrtarisht ish trajnerin e Milanit, Cristian Brocchi si trajner të ri të tyre.

Brocchi ribashkohet me ish pronarin e Milanit në Monza pasi u shkarkua Marco Zaffaroni, i cili e la skuadrën në vendin e 10 të Serie C pa fitore në 5 ndeshje.

42 vjeçari e filloi karrierën e tij me Kuqezinjtë e Milanit duke bërë 100 paraqitje për klubit dhe e prezantoi një cherë Italinë.

Ai debutojë në menaxhment me skuadrën e Primavera të Milan më 2014, duke zëvendësuar Sinisa Mihajlovicin për shtatë ndeshjet e fundit të kampanjës 2015-16.

Zyrtare: Brocchi emërohet trajner i Monzas