12:59 / E Martë, 23 Shkurt 2021 / A. S

Besian Mustafa pas humbjes së LDK-së: Përveç dorëheqjes së kryetarit, nuk flet askush më asgjë

Ministri në detyrë i Bujqësinë nga radhët e LDK-së, Besian Mustafa, ka folur pas rezultateve të dobëta që pati LDK-ja në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Ai ka thënë se përveç  dorëheqjes së kryetarit të partisë Isa Mustafa si edhe kryesisë së saj, tashmë në këtë parti po mbizotëron heshtja.

Kjo sipas tij po bëhet me qëllim që grupe të ngushta të blejnë paqe dhe qetësi, që bëjnë se kinse ka paqe dhe qetësi, bashkëpunim dhe koordinim.

Ai ka thënë se në LDK duhen reforma të thella dhe se ai do të vazhdojë të qëndrojë në këtë parti edhe më tej për të dhënë kontributin e tij.

Postimi i plotë i tij: