12:26 / E Diele, 11 Shkurt 2018 / indeksADMonline

Besnik Tahiri i sugjeron Shpend Ahmetit: Vendose një shtizë të flamurit te rrethi

Drejtori Ekzekutiv i Institutit KLGI, Besnik Tahiri i ka sugjeruar Kryetarit të Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmetit që ta vendos një shtizë të flamurit tek vendi i njohur si “te rrethi”.

Tahiri përmes një statusi në Facebook, ka theksuar se ngjyrat e flamurit të vendit tonë në sheshin “Nënë Tereza” i kanë dhënë hijeshi qytetit, transmeton Indeksonline.

Sipas tij, kjo është arsyeja pse duhet të vendoset  flamuri edhe përballë shtizës që e mban flamurin kombëtarë.

Postimi i plotë:

Shpend A. Ahmeti, Sheshi Nënë Tereza veç ka marr ngjyrat e flamurit të vendit tonë duke i dhënë hijeshi qytetit. Të sugjeroj që të vendosësh edhe një shtizë tek rrethi bash përballë shtizës që e mban flamurin kombëtar dhe të mbyllet ky debat./Indeksonline/