15:39 / E Mërkurë, 21 Tetor 2020

Beyonce kundër dhunës dhe protestave, jep mesazhin e rëndësishëm

Beyonce ka ndarë një mesazh mbështetjeje mes protestave të policisë në Nigeri.

39-vjeçarja shkoi në Instagramin e saj të martën në mbrëmje (20 tetor) duke bërë thirrje për fundin e njësisë policore të njohur si Skuadra Speciale Anti-Grabitje (SARS), transmeton Indeksonline.

“Jam thyer në zemër kur shihja brutalitetin e pakuptimtë që po ndodhte në Nigeri,” shkroi Beyonce . “Duhet t’i jepet fund SARS.”

“Ne kemi qenë duke punuar në partneritete me organizatat rinore për të mbështetur ata që protestojnë për ndryshim,” vazhdoi Beyonce . “Ne jemi duke bashkëpunuar me koalicionet për të siguruar kujdes shëndetësor urgjent, ushqim dhe strehim. Për motrat dhe vëllezërit tanë nigerianë, ne jemi pranë jush. “

Gjatë javëve të fundit, demonstruesit kanë dalë në rrugë çdo ditë për të protestuar kundër brutalitetit të policisë në Lagos dhe ndërsa protestuan gjithashtu për SARS mes pretendimeve të rrëmbimit, ngacmimit dhe zhvatje./Indeksonline/