21:14 / E Premte, 09 Shkurt 2018 / indeksADMonline

BKR ne Berlinale, suksesi i radhës i Blerina Kllokoqit (Foto)

Aktorët nga Kosova, Andi dhe Florist Bajgora do të prezantohen në festivalin “Berlinale”.

Ata atje do të prezantohen me “Kijem Holanda”, i cili është i nominuar në kategorinë “Shorts/Generation 14 plus”.

Kurse, së bashku me ta në premierën e filmit të tyre, më 18 shkurtë do të marrë pjesë edhe dizenjatoria Blerina Kllokoqi Rugova.

Ndryshe edhe vetë aktorët do të paraqiten me veshje të BKR./Indeksonline/