13:04 / E Martë, 06 Mars 2018 / indeksADMonline

Dy aktorët e nderojnë në këtë mënyrë Blerina Kllokoqin (Foto)

Aktorët nga Kosova, Andi dhe Florist Bajgora kanë qenë pjesëmarrësit e këtij viti në festivalin “Berlinale”.

Ata u prezantuan me “Kijem Holanda”, i cili ishte i nominuar në kategorinë “Shorts/Generation 14 plus”.

Në mesin e bashkëpunëtorëve ishte edhe dizenjatorja e njohur shqiptare, Blerina Kllokoqi Rugova. Kjo e fundi është nderuar nga aktorët sot përmes një dhurate shumë të veçantë.

Ata e kanë befasuar me një ushqim tradicional që është flia, të cilën e ka shpërndarë edhe në “Insta Story”.

“Qe 10 vjet karriere askush nuk na ka nderu me shume” ka shkuar Blerina./Indeksonline/