14:08 / E Premte, 14 Shkurt 2020

Blici serb: Nëse takohen Vuçiq dhe Kurti sot në Gjermani, ja çfarë do të bisedojnë!

Presidenti Aleksandër Vucic mund të takohej për herë të parë me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, në Konferencën e Sigurisë në Munih të Gjermanisë.

Gazeta serbe Blic.rs, e afërt me Vuçiqin, ka publikuar një artikull se çfarë mund të bisedohet në këtë takim.

“Heqja e taksës dhe prezantimi i reciprocitetit i propozuar nga Kurti”, shkruan ky medium, transmeton Indeksonline

Albin Kurti dhe Glauk Konjufca

Ndryshe, gjatë ditës së sotme është nënshkruar marrëveshja për hekurudhën dhe autostradën Serbi-Kosovë në prani të presidentit Thaçi, atij serb, Aleksandar Vuçiq dhe ambasadorit amerikan, Richard Grenell.

Mos i humb