12:58 / E Premte, 07 Dhjetor 2018

BMW paralajmëron X8, modelin më të shtrenjtë ndonjëherë

Me sa duket tashmë ka një emër të koduar: G09.

Edhe pse versioni më i fuqishëm i BMW X7 të ri xDrive50i M Sport kushton rreth 120,000 euro, ka raporte që thonë se X8 është rrugës dhe do të jetë SUV-i më i shtrenjtë ndonjëherë nga BMW.

BMW dëshiron të dal me një SUV edhe më luksoz, ndoshta për të mbuluar një hendek midis X7 dhe Rolls-Royce.

Thashethemet thonë se ky modeli i ri vjen me vetëm katër vende. Ndërkohë BMW Blog raporton që çatija do të jetë ndryshe në krahasim me X7, pra nuk do të jetë edhe aq e pjerrët në pjesën e pasme sic është në X6 dhe X4.

Kjo do të thotë se duhet të ketë hapësirë ​​të mjaftueshme për pasagjerët që relaksohen në pjesën e pasme dhe trungu duhet të jetë më i bujshëm duke pasur parasysh madhësinë e trupit.

Ende nuk ka asnjë shifër zyrtare, megjithatë çmimi i këtij modeli kur të del në prodhim pritet të jetë rreth 200,000 euro. /IndeksOnline/