14:35 / E Shtunë, 24 Tetor 2020

BMW prezanton M4 Competition, me veç 503 kuajfuqi

BMW ka prezantuar edicionin e parë të kufizuar të Konkurrencës së re M4 vetëm disa javë pas debutimit zyrtar të modelit M4.

I kufizuar në vetëm 150 shembuj në të gjithë botën, edicioni i ri special i M4 Competition u krijua në bashkëpunim me markën e veshjeve Kith, duke shfaqur detaje unike të dizajnit të jashtëm dhe të brendshëm.

Mund të thuash që BMW M4 Competition i ri nga Kith i kushton një nderim M3-shit origjinal, i cili edhe shihet me ngjyrë të kuqe në fotot e mëposhtme.

Fuqia ende vjen nga një motor twin-turbo 3.0 turbësh me gjashtë cilindra që prodhon 503 kuajfuqi (510 PS) dhe 479 lb-ft (650 Nm) çift rrotullues. BMë do të ofrojë sistemin me të gjitha rrotat M xDrive si një opsion, ashtu si në M4 të zakonshëm. /IndeksOnline/