11:29 / E Enjte, 22 Tetor 2020

“BMW” x5 i ri, duket fantazi

“BMW”-ja ka lansuar modelin e ri të X5, të quajtur “BMW” X5M. Modeli ështe SUV elektrik, ka rrota tejet profesionale me një madhësi prej 21 në pjesën e përparme dhe 22 inç në pjesën e prapme.

Asnjë modifikim mekanik nuk është bërë dhe “BMW”-ja nuk ka njoftuar detajet e çmimeve ose tregjet në të cilat do të nisë X5 M.

Sediljet e lëkurës dhe pjesa e “çatisë” së veturës e bëjnë këtë model të veçantë./Indeksonline/