08:06 / E Enjte, 26 Mars 2020

Bonaventura do të largohet nga Milani dhe mund të transferohet te rivalët

Giacomo Bonaventura do të largohet nga Milani në fund të sezonit, mirëpo italiani nuk  e ka ndërmend të largohet nga Serie A.

Calciomercato.com, raporton se Bonaventura do të transferohet te rivalët e Milanti, Lazio.

Kontrata e 30-vjeçarit me Rosonerët skadon në fund të sezonit dhe ai ka refuzuar rinovimin.

Simone Inzaghi e pëlqen Bonaventuran dhe ai pritet t’i bashkohet Lazios si futbollist i lirë.