17:15 / E Enjte, 24 Tetor 2019 / indeksADMonline

Bonucci i del në mbrojtje De Ligtit, ja çfarë thotë për të

Leonardo Bonucci ka folur për  Tuttosport  për performancën e Matthijs de Ligt deri më tani në Bianconeri, duke sqaruar pse ai nuk ka bërë tashmë një ndikim ylli.

“De Ligt është i destinuar për sukses por ai po lufton si ne të gjithë. Ai duhet të lihet vetëm; ai ka cilësitë për t’u bërë, nëse jo edhe më i miri, një nga mbrojtësit më të mirë në botë. Ai bëri gabime, si në të kaluarën unë i bëra ashtu dhe si çdokush tjetër: është e pashmangshme. Veshja e kësaj fanelle do t’ju ​​bëjë presion dhe ai po e bën atë vetëm në 20 vjet. Është vetëm çështje kohe, madje edhe kundër Lokomotiv Moskës ai luajti një lojë shumë të mirë. Ai është thjesht njerëzor gjithashtu. Por, me përvojë, ai do të bëhet mbrojtësi më i fortë në botë” – u shpreh italiani./Indeksonline/