14:05 / E Martë, 13 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Brenda 24 orëve në Klinikën Emergjente në Prishtinë u trajtuan 257 persona

257 persona janë trajtuar së fundi në Klinikën Emergjente në Prishtinë.

Në bazë të informacioneve të publikuara theksohet se prej tyre ishin 47 reanimime, 53 raste kirurgjike, 85 internistike, 47 ortopedike dhe 25 intervenime në sallë të vogël, transmeton Indeksonline.

Gjithashtu në këto shifra 24 orëshe të trajtimit hynë edhe 19 raste të aksidenteve./Indeksonline/

Temat: